17 Nisan 2016 Pazar

Kedilerle En iyi Geçinen 10 Köpek Cinsi


Yıllarca biz hayvan severler olarak büyük bir kısmımız kedi severler yada köpek severler olarak iki gruba ayrıldık. Bu gruplardan bağımsız olarak bir grup ise hem kedi hem de köpek severler olarak yer aldı. Kedinin ve köpeğin birbirlerini neden sevmedikleri bilinmez, yine de bu köpek cinslerinin kedilerle hiçbir sorunu olmadığını bilmeniz gerekiyor. Aşağıda tüm dünyaca en çok kedi seven köpek ırklarına yer verdik, eğer siz de bir kedi sahibiyseniz ve yakın zamanda bu bahsettiğimiz “Hem kedi hem de köpek severler” kulübüne katılacaksanız, listedeki köpek cinslerinden birini tercih etmeniz kedi & köpek kardeşliği düşüncenizi gerçekleştirmeye yardımcı olabilir;


1-Golden Retriever

Golden’lar sevecen mizacıyla hiç kuşkusuz dünyanın en uysal köpekleri. Yalnızca kediler değil, tüm evcil hayvanlarla ve insanlarla en iyi sosyal ilişkilere sahip bu köpek cinsi kedi sahibi köpek beslemeyi düşünenler için ideal bir seçim olabilir.

2-Bichon Frisé

Bichon Frisé, köpek dünyasının en mutlu ve arkadaş canlısı karakteriyle bilinen süs köpeklerinden biri. Diğer köpeklerle en iyi şekilde ilişkilere sahip olan Bichon Frisé kedilerle de iyi geçinme konusunda oldukça maharetli.
3-Labrador Retriever

Tıpkı Golden’larda olduğu gibi Labrador Retriever’larda uysallıklarıyla ve sosyal ilişkiler konusunda ılımlı tavırlarıyla bilinen köpek cinslerinden biri. Eğer evinizde bir Labrador Retriever varsa o halde kedileriniz için şüphe etmeniz kesinlikle hiç gerek yok demektir.
4-Cavalier King Charles Spaniel

Adıyla çoğu zaman sorun yaşayan biz Türkler, adını sevmiyor olmayışımızın aksine bu köpek cinsine bayılıyoruz. American Kennel Club’ın da açıklamalarına göre bu köpek cinsi bir ev içerisinde çocuklarla ve aile bireyleriyle geçinebilecek en iyi köpek cinsidir. Ayrıca evinizdeki diğer evcil hayvanlarınız ve kedileriniz de Cavalier King Charles Spaniel için kesinlikle sorun yaratmayacaktır.
5-Papillion

Eğlenceyi seven ve kısa süre içerisinde tüm yaşam koşullarına ayak uydurmayı başaran Papillion cinsi kedilerin bilinen en yakın dostlarından biridir. Tüm ev hayvanlarıyla sıfır sıkıntı yaşayan Papillion ırkı aynı zamanda kedilerle de oldukça iyi geçinmektedir.
6-Maltese

Maltese (Malta) cinsi kibarlığı, sakin mizacı ve sevimlilikleriyle bilinen bir köpek ırkıdır. Harika birer aile köpeği olan Maltalar, evinizdeki kedilerinizle de oldukça iyi geçinecektir. Sadece kedilerinizin Malta’yı tırmalamadığından emin olun yeter
7-Pug

Pug’lar her türlü soruna en kısa sürede adapte olabilmesiyle bilinirler. Evlerini farklı cinsten bir köpek veya hayvanla paylaşmak ise Pug’ların umurlarında bile olmayacaktır. Onlar her haliyle ailelerinden ve kendilerinden memnun.
8-Basset Hound

Basset Hound son derece uysal ve paylaşmaya karşı açık köpek ırklarından biridir. Evini başka bir ev hayvanıyla paylaşmak onun için hiç mesele bile değil. Yeter ki bakımları tam yapılsın ve ihtiyacı olan oyun ihtiyacı karşılansın. Geri kalan her şeye Basset Hound kolaylıkla göz yumabilir.


9-Boxer

Hayat dolu ve tam bir oyuncu köpek Boxer, kedilerle oldukça iyi geçinen bir başka ırk. Tıpkı bir önceki seçenek gibi Boxer’larda oyun konusuna takıntılı hayvanlar. Eğer Boxer’ınızı kedi aldıktan sonra unutmayı planlıyorsanız kedilerinizle iyi geçinemeyebilir. Ancak Boxer’ı sürekli sevip oyun oynama ihtiyacını karşılarsanız isterseniz evi kedi barınağına çevirin, sorun yok.
10-Newfoundland

Dev cüsselerine karşın Newfoundland’lar hem evdeki diğer canlılar hem de kedilere karşı son derece ılımlıdır. Köpeklerin kedilerle olan sorunu nedendir bilinmez fakat şu bir gerçek ki Newfoundland kedilerle hiçbir şartta sorun yaşamayan nadir cinslerden.
Hiç yorum yok:

Yorum Gönder