21 Aralık 2020 Pazartesi

Kediler Ve Köpekler

 

KEDİLER

·         Kediler yapısı gereği inatçı ve de tembel uykucu hayvanlardır. Bir günün yarısından fazlasını uyuyarak geçirirler. Ve kediler birazcık bencil hayvanlardır. Daha çok kediler şöyle düşünür sizin onun aslında sahibi değil de onun sizin sahibinizi olduğunuzu zanneder.

·         Kediler bu yapısından gereği dolayı da pek denileni yapmaz ve de kendi bildiklerini okuyan bir tür de hayvanlardır. Bunun ile birlikte dünya üzerinde yapılan birden fazla araştırmalara göre tespit edilmiştir ki kedilerin insanlar üzerinde sakinleştirici, dinginleştirici ve de huzur verici bir etkisi olduğu görülmüştür.  Kediler aşırı derece de sahiplerine bağlı olmak ile birlikte bakım açısından ise birçok türdeki hayvanlardan belki de en zor bakıma sahip olan hayvan türüdür.·         Çünkü bir kediye bakmak hele ki daha birde yavru kedi ise oldukça zor ve de zahmetlidir. Adeta yeni doğan bir bebeğe bakıyormuş gibi her şeyi ile tek tek özenle ilgilenmeniz kedinize sürekli ilgi göstermeniz onunla oyun oynayıp vakit geçirmeniz gerekmekte oluyor.

·         Kedileri asla evde tek bırakıp gidemezsiniz tıpkı çocuğunuzu evde tek bırakıp gidemeyeceğiniz gibi kedinizi de bırakamazsınız. Eğer bıraktınız diyelim bu durum kedinizin sergilemiş olduğu davranış ve de tutumlara yansıyacak daha agresif olup geceleri miyavlama gibi durumlar söz konusu olacaktır.
KÖPEKLER

·         Köpekler şüphesiz ki tüm dünya da en sadık en iyi dost olarak bilinir. Ve de gerçekten öyledirler. Köpeklerin aslında en belirgin özellikleri sahibine sadıklığı ve sahibine olan vefası özellikleri ile dikkat çekiyor.

·         Köpekler bu tür özelliklerinin yanı sıra da aslında çok korumacı hayvanlardır. İçgüdüsel yapıları gereği her ne kadar avcı bir ruha da sahip olsalar da daha çok da evcil bir yapıları vardır. Çocuklarınıza ve de size en iyi arkadaşlığı en iyi dostluğu yapacak olan ve de sizi en iyi derece de koruyacak olan bir tür de hayvandır köpekler.

·         Köpekler bakımı gereği kedilere göre bakım açısından daha az yorucudur. Çünkü köpekler yapıları gereği kediler kadar ilgiye ve alakaya aç değillerdir.

KEDİ VE KÖPEK MAMALARI

·         Kedi ve de köpek mamaları o kadar çok çabuk bitiyor ki ne zaman bittiğini bile genellikle fark etmemiş olup ya daha geçen gün aldım diye bu durumu yadırgıyorsunuz. Gerçekten de kedi ve köpek mamaları sürekli bir tüketim halinde olan ihtiyaç olduğu için çok çabuk bitmekte olup hep alınması oldukça zor ve de pahalı bir duruma mal oluyor.


·         Ve üstelik kedi ve de köpek mamaları şu son zamanlar da günümüz de o kadar pahalı ve de o kadar git gide artıyor ki hayvan sahibi olan insanlar için büyük bir sıkıntı yaratmış olmak ile beraber sokaktaki hayvanlar için de çok olumsuz bir durum söz konusu olmakta oluyor.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder