Ana içeriğe atla

Köpeğinizin ihtiyaçları.

 

  Evcil hayvanlar arasında bizlere en yakın olan ve en sadık dostlarımız köpekler olmaktadır. Köpek yetiştirmek ve bakmak oldukça zorlu ve sabır gerektiren bir iştir. Köpeklerde her canlının beklediği gibi ilgi ve alaka bekler isterler. Köpek bakımını üstlenmeye karar verdikten sonra bakmak istediğiniz köpek ırkını belirlemeli ve size en yakın hissettiğiniz köpeğe sahip olmalısınız. 

  Almak istediğiniz köpeği belirledikten sonra onun bakımı, beslenmesi ve hijyeni için bir çok köpek malzemesine ihtiyaç duyacaksınız. Bu konu hakkında ihtiyacınız olan köpek malzemelerine sahip olabilmek adına petshoplardan yardım alabilmektesiniz.  Köpeklerinizin bakımı ve sağlıklı gelişmesi için ihtiyaç duyabileceğiniz köpek malzemelerinden bazıları şunlardır, köpek kuru mamaları, köpek tasmaları, köpek yatakları, köpek fırçaları, köpek oyuncakları ve daha akla gelebilecek farklı bir sürü seçenek bunlar arasında bulunmaktadır.   Siz kendi köpeğinizi göz önünde bulundurarak ihtiyacınız olan köpek malzemesini belirleyip bu doğrultuda uygun fiyatlarla petshoplardan sahip olabilmektesiniz. Köpeklerinizin beslenmesi açısından mama ve vitamin konuları oldukça önemlidir. Bu nedenle bu konuyu geçiştirmemeli ve hassas bir şekilde köpek maması tercihlerinde bulunmalısınız. Köpek malzemelerine sahip olmadan köpeğinizin hızlı ve sağlıklı bir şekilde gelişim göstermesi çok mümkün olmamaktadır. Bu neden bu konu üzerinde oldukça titiz davranmanız gerekmektedir.Yorumlar

Bu blogdaki popüler yayınlar

En Çok İlgi Gören 21 Kedi Türü

1. Abyssinian Abyssinian Algılayıcı ve zeki olan Abyssinian kolay eğitilir. Uyanık, oldukça yetenekli ve canı isteyince sokulan sevgi dolu bir kedidir. Her zaman kendisine meşgul olacak bir şeyler bulabilir.  Kafası hafif üçgendir ve yumuşak hatlara sahiptir. Burun kısmı sivri veya köşeli olmaktan ziyade çukur bir görüntü verir. Güzel bir kesimi olan kulakların uçları dik ve sivridir.  Gözler altın rengi veya yeşildir. Kuyruk uçları ise kedinin üzerindeki en koyu renkten daima bir ton daha koyu olur.

Evde Beslenebilecek En Tatlı 10 Küçük Köpek Cinsi

1. Maltese (Malta Köpeği) Bu cins çok fazla tüy dökmez, bu yüzden hayvan tüyü ile ilgili sorunlarınız ve alerjiniz varsa bu cins harika bir seçenektir. Arkadaş canlısı köpeklerdir. Diğer köpek ve kedilerle iyi anlaşırlar. Bu köpek sürekli bir insan temasına ihtiyaç duyacağından, bakımına çok fazla zaman ayıramayacaksanız akıllı bir seçim değildir. Bir Maltese’ i  harika şeklini korumak için düzenli olarak taramanız gereken düz ve uzun beyaz tüylü postundan rahatlıkla tespit edebilirsiniz. Malta Köpeklerinizi yakınınızda tutun ama çok fazla ilgi göstermeyin çünkü bu davranış bozukluklarına sebebiyet verebilir.

Evde Köpek Maması Nasıl Yapılır?

Köpeğiniz var ve mamasını kendiniz yapmak istiyorsunuz, ama nasıl yapacağınızı bilmiyorsunuz, o zaman aşağıda yazanları dikkatli okuyup öğrenelim. Normal de evcil hayvanlarımız olan köpeklerimizi satın aldığımız kuru köpek mamaları ile besliyoruz. Bu beslenme şekli bizim için hem basit hem de pratik olabilir. Köpeklerimize verdiğimiz kuru mamaların haricinde alternatif beslenme yöntemleri de mevcuttur, mesela konserve köpek mamaları, ev yemekleri, çevremizden bulabileceğimiz kemik vs gibi. Basit birköpek mamasınıevde nasıl yapabiliriz onu öğrenelim.